Perlai – seniausi pasaulio brangakmeniai (II)

SVARBIAUSI DALYKAI RENKANTIS PERLUS:

Blizgesys – pats svarbiausias perlo vertinimo kriterijus. Kuo perlas geriau blizga, tuo jis vertingesnis. Blizgesys nustatomas pagal tai, kaip gerai perlai atspindi šviesą. Taipogi labai svarbu įvertinti kaip laikomi perlai, ar jų paviršius nepažeistas.

Forma – labiausiai vertinami ir didesnę kainą turi kuo tobulesnės, apskritos formos perlai. Tačiau šių dienų mados pasaulis diktuoja priešingas tendencijas ir vis daugiau dėmesio skiriama netaisyklingoms, netikėtoms formoms ir  unikalumui.

Spalva – tradiciškai perlai siejami su balta spalva, tačiau šių brangakmenių spalvų paletė gali būti labai plati.

Paviršius – natūralūs perlai turi augimo proceso požymių – duobučių, dėmelių ar rievelių. Visi šie bruožai nėra perlo trūkumai, tai tik byloja, kad matote natūralų, o ne sintetinį brangakmenį. Taipogi svarbu suprasti, kad natūraliai augę perlai niekada nebus vienodi, todėl verta atkreipti dėmesį į jų suderinamumą.

KAIP ATSKIRTI TIKRĄ PERLĄ?

Atlikti patikrinimą galima moksliniais ir “liaudiškais” metodais.


Vienas paprasčiausių ir populiariausių būdų – perlų testavimas dantimis. Lengvai patrinkite perlą į danties paviršių, ne į briauną. Jei perlas tikras, turėtumėte jausti šiurkštumo jausmo, nemalonų ausiai garsą. Taip pat svarbu įvertinti perlo paviršių ir formą, apie tai parašyta šiek tiek aukščiau. Šis testas gali pažeisti perlamutrą, todėl nėra saugus.

Kitas panašus būdas, perlą švelniai patrinti į kitą perlą. Tikri perlai visada sukurs lengvą trinties jausmą, nes jų išoriniai perlamutro sluoksniai nėra idealiai lygūs. Po šio bandymo turėtumėte pamatyti nedaug smulkių, miltelių pavidalo, balkšvų dulkelių, tai greičiausiai perlamutro milteliai, ženklas, kad perlai tikri. Šis testas gali pažeisti perlamutrą, todėl nėra saugus.

Intuityvus pajutimo testas vertinant temperatūrą ir svorį. Natūralūs perlai visad bus vėsesni ir sunkesni, nei tarkim plastikiniai. 


Moksliniai metodai – tyrimas rentgeno spinduliuote, tikrinimas mikroskopu, refraktometro tyrimas, kurio metu nustatoma kiek šviesos praeina per perlą arba patikėkite įvertinti turimus perlus specialistui.

PERLŲ PRIEŽIŪROS REKOMENDACIJOS:

Perlai yra jautrūs brangakmeniai. Jų paviršius minkštas ir lengvai pažeidžiamas, todėl geriausiai juos laikyti atskirai nuo kitų papuošalų, jiems skirtuose medžiaginiuose maišeliuose ar dėžutėse, kurių vidus dengtas minkšta danga.

Po kiekvieno dėvėjimo rekomeduojama perlus nuvalyti. Tai daryti geriausiai būtų su minkšto audinio šluoste. Svarbu, kad ant perlų paviršiau neliktų kosmetikos ar prakaito pėdsakų.

Reguliariai reikėtų perlus praplauti. Geriausiai tam tinka minkšto audinio šluostė, sušlapinta muiluotame vandenyje. Reikėtų vengti stipriai parfumuotų ar dažiklių turinčių muilų. Taipogi nenaudoti dantų šepetėlių ar kempinėlių skirtų indams plauti.

Perlai jautrūs kvepalams, plaukų lakui ir kosmetikai, todėl juos sekite tada, kai jau pasigražinote. Kai plaunate rankas, nusiimkite papuošalą nuo rankos. Taipogi venkite sąlyčio su dezinfekciniais skysčiais, buityje naudomaja agresyvia chemija.

Leave a Reply