MENINIAI PROJEKTAI

MAŽOJI PLASTIKA / Plaketės – “Ukmergės miesto istorija”

Mažoji plastika žengia kartu su juvelyrika mano kūrybiniame gyvenime. Tai yra didesnės apimties, skulptūriški, bareljefiniai kūriniai – medaliai, statūlėlės, apdovanojimai, interjero detalės. Dižiausias mano kurtas mažosios plastikos projektas yra “Ukmergės miesto istorija”. Tai kvadratinio tipo medaliai, dar vadinami plaketėmis, kuriose vaizduoju Ukmergės miesto istorinius įvykius. Tai tarsi mažos istorijos užuominos, kviečiančios plačiau pasidomėti šio gražaus miesto praeitimi.

I etapas

II etapas

III etapas

“LIETUVOS ISTORIJA ŽIEDUOSE”

Akmens amžius. Žiedas iš akmens. Suskaldytas į tris dalis, kurios simbolizuoja tris akmens amžiaus tarpsius – paleolitą, mezolitą ir neolitą.

Žalvario/geležies amžius. Žiedas iš žalvario. Žiedo forma primena kirvuką. Tai buvo laikas, kai atsirado pirmieji metaliniai įrankiai.

Knygnešių keliai ir pirmas lietuviškas žodis. Žiedas iš žalvario ir akmens. Žiedo viduje užrašyta – “žodis”, o ant akmens, natūraliai susiformavusi skirtingos spalvos linija simbolizuoja kelią, kuriuo knygnešiai nešė knygas.

Pirmasis Lietuvos vardo paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. Žiedas iš sidabro. Jo viršuje lašelio simbolika, kuri įprasmina dažną posakį – “Čia Lietuva, čia lietūs lyja”.

Krikštas. Žiedas iš žalvario ir gintaro karoliukų. Karoliukų seka atkartoja rožinio motyvą. 

ATR ir trys padalijimai. Žiedas iš žalvario, ąžuolo ir stirnos dantų. Du žiedai simbolizuoja dvi valstybes, viena ąžuolo šakelė – bendrą respubliką, o trys dantys – tris respublikos padalijimus.

Lietuvos nepriklausomybės pripažinimas. Žiedas iš žalvario ir lavos uolienos. Uoliena simbolizuoja Islandijos žemę, ši šalis pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.